nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.
lipolizaLipoliza czyli usuwanie tkanki tłuszczowej preparatem Aqualyx oraz Belkyra.

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna czyli adipocytoliza to niechirurgiczne usuwanie nadmiaru tłuszczu, który nagromadził się w niektórych miejscach takich jak np. brzuch, podbródek, bryczesy czy boczne części tułowia. Nie jest to zabieg odchudzający, który zmniejsza wagę ciała, tylko usuwający miejscowy tłuszczyk.

Zabieg polega na podaniu do tkanki tłuszczowej płynu (Aqualyx lub Dermaheal LL) powodujący rozrywanie błon komórek adipocytów czyli komórek tkanki tłuszczowej. Następnie rozpuszczony tłuszcz transportowany jest do wątroby, a jego metabolity zostają wydalane z organizmu.

Lipoliza jest łagodnym i równomiernym usuwaniem tłuszczu, a co najważniejsze tłuszcz raz usunięty nie powraca. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób, które ćwiczą fizycznie oraz stosują dietę, która nie pozwala przytyć.

Jeśli po lipolizie a nawet po liposukcji pacjenci nie ograniczają spożycia tuczących pokarmów i tym samym tyją to po pewnym czasie komórki tłuszczowe zwiększają swoją objętość do maxymalnych rozmiarów, są "napakowane po brzegi tłuszczem". To daje sygnał do specjalnych komórek tkanki tłuszczowej zwanych komórkami macierzystymi, z których mogą wytworzyć się nowe komórki tłuszczowe aby gromadzić w sobie lipidy. To tłumaczy dlaczego u osób mających predyspozycję do tycia i nieprzestrzegających diety po liposukcji i lipolizie może na nowo wytworzyć się tłuszcz w miejscach, gdzie go usunęliśmy.

Jak wygląda zabieg adipocytolizy?

Po przeprowadzeniu wywiadu lekarz dermatolog zaznacza miejsca nadmiaru tłuszczu i podaje igłą (zwykle 2 bezbolesne wkłucia - tłuszcz nie jest unerwiony) preparat do tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj wykonuje się od 2 do 4 zabiegów co 4-6 tygodni. Na rezultaty trzeba poczekać do 2 miesięcy po zabiegu. W tym czasie należy odciążać wątrobę - spożywać lekkostrawne posiłki i pić dużo wody.

Czym różni się Aqualyx i Dermaheal LL oraz Belkyra od innych preparatów do lipolizy?

Są to preparaty do rozpuszczania tłuszczu posiadające certyfikat CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

W jakich miejscach wykonujemy zabieg lipolizy?

  • brzuch
  • podwójny podbródek
  • biodra
  • bryczesy
  • fałdy na plecach
  • okolica pośladkowa
  • wewnętrzna strona ud i kolan
  • tłuszczaki
  • inne okolice nadmiaru tłuszczu, które trudno usunąć ćwiczeniami fizycznymi

Jakie są przeciwskazania do lipolizy?

Przeciwskazania do zabiegu to: choroby nerek i wątroby, nieuregulowana choroba tarczycy, zaburzenia krzepliwości krwi, stałe przyjmowanie leków rozrzedzających krew, nadmierna otyłość oraz ciąża i karmienie piersią.

Jak postępować po zabiegu?

Zaleca się picie dużej ilości wody mineralnej przez okres około tygodnia. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i tkliwa przy dotyku.

Obszary poddane zabiegowi należy masować w celu uzyskania równomierności efektu. Bardzo przydatne jest zastosowanie masaży oraz zabiegów z ultradźwiękami w okolicy, w której rozpuszczano tłuszcz 15 minut po zabiegu oraz trzeciego i siódmego dnia po zabiegu.

Copyright © 2014 stronę zaprojektowała
agencja reklamowa soluma
statystyka statystyka kobieta elblÂąg