nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.
Dermatolog alergolog i testy alergologiczne w Klinice Medesta

Jeśli masz przewlekły lub sezonowy katar, swędzące zmiany na skórze może dobrze pomyśleć o wizycie u alergologa dermatologa. W Klinice Medesta w Elblągu lekarz dermatolog Katarzyna Przekazińska-Boager wkrótce kończy specjalizację z alergologii.

Alergolog dermatolog to lekarz, który zajmuje się leczeniem alergicznych chorób skóry m.in. takich jak atopowe zapalenie skóry, wyprysk kontaktowy popularnie zwany egzemą. Fachowo też nazywany alergicznym lub niealergicznym zapaleniem skóry. Zmiany wypryskowe mogą być wywoływane wieloma czynnikami, które dotykamy, spożywamy lub wdychamy. Substancje wywołujące alergię zwane są alergenami. Znajdują się w naszym najbliższym otoczeniu nawet niewielkie ich ilości mogą wywoływać objawy choroby. Leczenie m.in. polega na ich unikaniu. Aby wiedzieć, czego należy unikać alergolog zaleca często wykonanie naskórkowych testów płatkowych i testów prick.

Objawami alergii mogą być:

  • Swędzące wysypki na skórze całego ciała, szczególnie w zgięciach łokciowych i kolanowych w atopowym zapaleniu skóry, na rękach i stopach oraz powiekach w wyprysku kontaktowym
  • Katar alergiczny
  • Alergiczne zapalenie zatok
  • Astma oskrzelowa
  • Biegunki i bóle brzucha wywołane nietolerancją, alergią
  • Alergiczne zapalenie spojówek

Generalnie choroby skóry są domeną lekarzy dermatologów oraz dermatologów i alergologów, natomiast astmą oskrzelową zajmują się alergolodzy pediatrzy i lekarze chorób wewnętrznych.

W czasie wizyty u lekarza dermatologa alergologa bada on całą skórę, włosy, paznokcie. Zaleca badania dodatkowe i testy alergologiczne oraz wyniki badań krwi. Ordynuje leki, w tym także odpowiednie preparaty do leczenia miejscowego. Omawia alergeny i sposoby ich unikania w otoczeniu i diecie. Odpowiednia pielęgnacja skóry, regularne smarowanie dobrze dobranymi emolientami jest ta samo ważne jak leki na receptę.

Szczegółowe informacje na temat testów alergologicznych płatkowych znajdują się na www.medesta.pl

 

 

Copyright © 2014 stronę zaprojektowała
agencja reklamowa soluma
statystyka statystyka kobieta elblÂąg