nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.
podbródek Belkyra lipoliza HIFULikwidacja podwójnego podbródka preparatem Belkyra

Belkyra to nowy skuteczny i bezpieczny preparat służący do zmniejszania tkanki tłuszczowej podbródka. Podwójny lub drugi podbródek jest najczęściej uwarunkowany genetycznie i polega na lokalnym nagromadzeniu tkanki tłuszczowej w nadmiernej ilości. Belkyra w USA została zarejestrowana już w 2016 roku pod nazwą Kybella do usuwania podwójnego podbródka i od dostępna jest także w Polsce.

Belkyra zawiera kwasy dezoksycholowe, które naturalnie produkowane są w ludzkim przewodzie pokarmowym. Znajdują się one w pęcherzyku żółciowym i służą do fizjologicznego trawienia tłuszczy.

Do tej pory dysponowaliśmy kilkoma zabiegami zmniejszającymi nadmierny podbródek. Są to zabiegi lipolizy iniekcyjnej preparatami bez rejestracji medycznej do wstrzykiwań do twarzy: fostatydylocholina i Aqualyx, oraz witamina C o mniejszej skuteczności, a także zabiegi z użyciem ultradźwięków HIFU- bezpieczne i skuteczne, lecz wymagające kilku powtórzeń.

Belkyra różni się od fostatydylocholiny stosowanej do tej pory przede wszystkim tym, że jest bezpieczna i skuteczna oraz posiada rejestrację do wstrzykiwań.

W klinice Medesta usuwaniem podwójnego podbródka zajmuje się dr n.med. dermatolog Danuta Dąbrowska oraz szczególnie lekarz medycyny estetycznej i specjalista radiologii dr Małgorzata Hajer. Dodatkowa specjalizacja z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej pozwala Pani Doktor uwidocznić w badaniu USG ilość i położenie tkanki tłuszczowej przed i podczas zabiegu. Dzięki czemu zabieg staje się celowany i zarówno bardzo skuteczny jak i bezpieczny. Bezpieczeństwo polega na wstrzykiwaniu tylko do tkanki tłuszczowej, a nie do przebiegających obok nerwów i naczyń lub innych struktur sąsiadujących.

Usuwanie podwójnego podbródka tzw. drugiej brody za pomocą Belkyry polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu płynnego preparatu za pomocą cienkiej igły w nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową. To powoduje rozkład występujących w podbródku lipidów.

Jak wygląda zabieg adipocytolizy?

Po przeprowadzeniu wywiadu lekarz zaznacza miejsca nadmiaru tłuszczu i podaje igłą preparat do tkanki tłuszczowej. Zaleca się wykonywanie przeważnie 2- 3 zabiegów w odstępach, co 8 tygodni. Na rezultaty trzeba poczekać około 2 miesięcy od zabiegu. W tym czasie należy odciążać wątrobę - spożywać lekkostrawne posiłki i pić dużo wody.

Naturalnym objawem po zabiegu jest obrzęk i bolesność, które ustępują po kilku tygodniach. Bezpośrednio po zabiegu przykłada się zimny okład, zmniejszający nieprzyjemne doznania i zapobiega powstawaniu siniaków.  Tanią i jednocześnie całkowicie bezpieczną i bezbolesną metodą zmniejszania tkanki tłuszczowej oraz jednocześnie ujędrniania skóry podbródka i owalu twarzy jest zabieg z użyciem Ultarformera III emitującego ultradźwięki w technologii HIFU. Ta alternatywna metoda uzupełnia się z lipolizą iniekcyjną Belkyrą.

Podsumowując Belkyra jest nowym, amerykańskim produktem w rękach lekarza do lipolizy iniekcyjnej, który został zarejestrowany do redukcji drugiego, podwójnego podbródka.

 

 

Copyright © 2014 stronę zaprojektowała
agencja reklamowa soluma
statystyka statystyka kobieta elblÂąg