nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.
Regeneracja paznokci u sportowców laserem Lunula

Paznokcie u sportowców szczególnie biegaczy, piłkarzy, tancerzy narażone są na ucisk, duże obciążenia, przez to deformacje i inne schorzenia. Maceracja naskórka, grzybice skóry i płytek paznokciowych, otarcia, odparzenia i nagniotki powstają, gdy buty są źle dopasowane i skarpetki nie przepuszczają powietrza. Paznokcie sportowca często robią się zniekształcone, pobruzdowane, wrastają, nadmiernie rogowacieją, czyli pogrubiają się.

Długotrwały lub mocny ucisk buta oraz duże obciążenia wywierane na stopę podczas biegu często mogą powodować krwiaki podpaznokciowe. Nosi to nazwę czarnych paznokci. Jeśli po długim marszu lub maratonie nagle nasze paznokcie stają się czarne lub ciemno fioletowe, mogą to być krwiaki związane z uciskiem płytki na naczynia krwionośne i ich pęknięciem. Krwiaki płytek paznokciowych należy różnicować z czerniakiem złośliwym, który nie pojawia się w ciągu kilku, kilkunastu godzin. 

Czasem po powrocie z gór lub innym wysiłku fizycznym możemy zauważyć żółte plamy pod paznokciami, może to być onycholiza, czyli odklejenie płytki paznokciowej od łożyska. Należy wówczas prawidłowo pielęgnować paznokcie, aby mogły one rosnąć prawidłowo.

Prawidłowy odrost i regeneracja paznokci powstałych podczas urazów lub złej pielęgnacji mogą być wspomagane laserem Lunula, który działa dwukierunkowo. Laser Lunula emitując jednocześnie 2 długości fal laserowych:

1.      Pobudza procesy odnowy paznokcia w macierzy i poprawia ukrwienie płytki paznokciowej

2.      Działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie

Zalety lasera Lunula

Podstawowym atutem terapii laserem Lunula jest wysoka skuteczność i całkowita nieinwazyjność. Wiązka lasera przenika przez całą grubość płytki paznokciowej, nie uszkadza jej i dociera do łożyska paznokcia i macierzy. Zabieg jest krótki 12 minut na jedną stopę lub rękę oraz bezbolesny. Po zabiegu laserowej terapii chorób i regeneracji paznokci od razu udajemy się do codziennych obowiązków. Nie ma okresu rekonwalescencji jak po ciepłych laserach, które uszkadzają płytkę paznokciową.

Terapia polega na naświetlaniu światłem lasera płytki paznokciowej zwykle 4 krotnie w odstępach, co 48 godzin albo 7 dni.

Po serii zabiegów odrasta zdrowy, gładki paznokieć.

 

Copyright © 2014 stronę zaprojektowała
agencja reklamowa soluma
statystyka statystyka kobieta elblÂąg