nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.
naczynka nosRozszerzone naczynka krwionośne twarzy, dekoltu dotyczą coraz większej liczby kobiet i mężczyzn. Początkowo na twarzy widoczny jest rumień, nasilający się pod wpływem emocji, a z czasem pojawią się rozszerzone drobne niteczki. Stanowią nie tylko defekt estetyczny, ale są schorzeniem naczyń krwionośnych i mogą także zapoczątkować trądzik różowaty.

Mam bardzo dużo pajączków na policzkach i czerwone niteczki na nosie? Czy można je usunąć?  Ile potrzebuję zabiegów, aby to zrobić?
Czerwone niteczki na policzkach przeważnie doskonale zamykają się laserem. Wystarczy często tylko jeden zabieg, by usunąć drobne, pojedyncze naczynie. Jednak, gdy ma się mocno zaczerwienione policzki z siecią czerwonych pajączków, należy powtórzyć zabieg kilka razy 1-3. Zależy to od rodzaju naczyń (ich ilości, średnicy i umiejscowienia).

Jak działa laser na naczynka?
Promieniowanie wysyłane z lasera jest pochłaniane przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, wtedy  krew „ścina się” i „zasycha” wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Ścianki zapadają się i są później wchłaniane są przez organizm.

Czy moje żylaki na nogach  można zamknąć laserowo?
O tym czy naczynka poddadzą się leczeniu zdecyduje lekarz podczas konsultacji. Laserowe zamykanie naczyń na nogach powinno być zwykle poprzedzone konsultacją chirurgiczną.
Laserem Varilite TM można usuwać grubsze naczynia na nogach bo emituje drugą długość fali 940 nm przeznaczoną do żyłek o większej średnicy, położonych głębiej. Natomiast na twarzy używamy zwykle fali 532nm.

Jak przebiega zabieg?
Zabiegi są prawie bezbolesne (odczuwa się tylko lekkie pieczenie, kłucie). Skóry nie trzeba nacinać ani nakłuwać.
Efekt zamknięcia naczyń jest natychmiastowy.

Jak będę wyglądała bezpośrednio po zabiegu?
W miejscu zamkniętych naczynek skóra będzie zaczerwieniona i może być lekko obrzęknięta, co jest całkowicie normalne. Objawy te ustępują w ciągu kilku godzin, czasami 1-2 dni - po zabiegu. Stosuje się wtedy chłodne okłady, a w domu kremy nawilżające np. Alantan krem i wodę termalną.

Laser

statystyka statystyka kobieta elblÂąg