nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.
Laserowe usuwanie brodawek wirusowych potocznie zwanych, jako kurzajki, polega na odparowaniu zmiany skórnej za pomocą wiązki lasera CO2. Głowicę lasera, przypominająca długopis, ustawia się w trakcie zabiegu nad brodawką, a impuls lasera wnika do zmiany chorobowej. Laserowe usuwania kurzajek jest bardzo precyzyjne, bezdotykowe i bezkontaktowe, ponieważ laser nie dotyka skóry, a wiązka laserowa emitowana jest z odległości kilku centymetrów. 

Jak wygląda skóra po zabiegu laserowego usuwania brodawek?

Po zabiegu w miejscu wypalonej „kurzajki" pojawia się strupek, nie ma potrzeby zakładania szwów chirurgicznych. Po kilku dniach strupek złuszcza się i odpada. Zaleca się stosowanie odpowiednich maści przyspieszających gojenie skóry po to, aby gojenie skrócić do minimum. Strupków nie powinno się zdrapywać i dodatkowo namaczać, aby zbyt szybko nie odpadły. Można je myć wodą z mydłem lub żelem do kąpieli.

Czy laserowe usuwanie brodawek, kurzajek boli?

Dolegliwości bólowe w trakcie laserowego zabiegu zależą przede wszystkim od rozmiaru brodawki i jej lokalizacji oraz głębokości. Im większa brodawka do usunięcia i głębiej sięgająca, tym zabieg może być mniej przyjemny. Stosuje się wtedy znieczulenie miejscowe: nasiękowe lub kremem znieczulającym z Lidokainą.  

Jak przygotować kurzajkę do laserowego jej usuwania?

Brodawkę przed zabiegiem należy wymoczyć w ciepłej wodzie, może być z mydlinami. Tak rozmiękniętą kurzajkę lekarz bezboleśnie zeskrobuje, usuwając stary martwy naskórek. Wiadomo, ze laser chirurgiczny dwutlenkowowęglowy CO2 o długości fali 10 600 nm działa na wodę, dlatego słabo działa on na suchy stary naskórek. Usuwanie jego wykonuje lekarz za pomocą specjalnie do tego przystosowanych łyżeczek jednorazowego użytku. Odpowiednio przygotowana brodawka wymaga zwykle 1 lub 2 zabiegów, aby pozbyć się wirusa z zakażonej skóry. Pozostawienie nawet pojedynczych komórek HPV Human Papilloma Virus może spowodować odnowienie się brodawek i nawrót choroby po około 1-3 miesiącach od zabiegu.

 

Copyright © 2014 stronę zaprojektowała
agencja reklamowa soluma
statystyka statystyka kobieta elblÂąg