nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.
Plasma IQ, plazma odmładzanie skóry powiek, alternatywa dla lasera frakcyjnego i skalpela

Plasma IQ to jedno z wielu urządzeń dostępnych na rynku medycyny estetycznej, generujące wiązkę energii pod postacią plazmy, która powstaje poprzez jonizację gazów zawartych w powietrzu. Proces ten powoduje uzyskanie wysokiej temperatury na szczycie końcówki, którą umieszcza się nad powiekami, nie dotykając skóry. Metoda jest bezkontakowa. Znane są już w chirurgii noże plazmowe, które wykazują się ogromną skutecznością w cięciu skóry i tkanek miękkich.

Przebieg zabiegu

W trakcie zabiegu Plasmą IQ energia w postaci iskry „przeskakuje" na poddawaną zabiegowi skórę. To powoduje odparowanie naskórka, jego powierzchownych warstw. Po zetknięciu mikrowiązki plazmy z naskórkiem skóra ulega obkurczeniu, a na powierzchni powieki zostają strupki, które odpadają po kilku dniach. Zabiegi z użyciem urządzeń takich jak Plasma IQ, PlexR i Plasma Jet są opisywane jak urządzenia bezinwazyjne, ale można by było nazwać je bezspornie bezkontaktowymi. Uważam, że ze względu na proces gojenia i obecność strupków na skórze należy zabiegi z użyciem Plasma IQ nazwać mało inwazyjnymi. Efekty zabiegów zależą od nasilenia wiotkości skóry i zmarszczek, mechanizmów regeneracyjnych skóry.

Zastosowanie:

Zabiegi z zastosowaniem generatora plazmy służą do obkurczenia i wygładzenie powierzchni skóry w różnych miejscach ciała, szczególnie w okolicy powiek.

Wskazania:

Plastyka powiek, zmniejszenie opadającej skóry powiek
Redukcja zmarszczek np. wokół oczu, ust
Usuwania brodawek łojotokowych, włókniaków miękkich i innych łagodnych narośli skórnych o małych rozmiarach i zlokalizowanych powierzchownie

Działanie Plasmy IQ w porównaniu z innymi zabiegami

Zabiegi z użyciem plazmy w porównaniu z bleparoplastyką - operacją powiek, należy powtarzać od 2-4 razy w odstępach min 1 miesiąca. Proces gojenia to zwykle 3-5 dni, ale u osób bardzo delikatną skórą, która goi się wolno może wynosić 7 dni. Po zabiegu operacji chirurgicznej czasem może pozostać asymetria powiek, po zabiegach Plasma IQ nie obserwujemy tego powikłania. U osób z niewielkim nawisem skóry zabiegi z użyciem plazmy mogą być alternatywą dla chirurgicznej korekcji powiek. W przypadku bardzo dużego nawisu skóry lepiej od razu przeprowadzić zabieg blepharoplastyki szczególnie, jeśli dotyczy to powiek górnych.

W porównaniu do lasera Plasma IQ różni się przede wszystkim tym, że działa płytko i może być wykorzystywana do zagęszczania wiotkiej skóry bezpośrednio nad gałką oczną nawet do 1 mm od rzęs. Podczas głębokiego laserowego liftingu powiek zalecane było stosowanie nakładek na gałkę oczną w celu ochrony oka przed przegrzaniem. W przypadku Plasmy IQ ryzyko takie nie istnieje, ponieważ plazma działa tylko na naskórek tzn. powierzchownie.

 

Copyright © 2014 stronę zaprojektowała
agencja reklamowa soluma
statystyka statystyka kobieta elblÂąg