nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.
Przeszczep tłuszczu i komórek macierzystych oraz liposukcja

przeszczep tłuszczu w twarz

Od kilku lat obserwujemy powrót do naturalnych metod odmładzania za pomocą przeszczepów własnego tłuszczu, komórek macierzystych i osocza bogatopłytkowego. Zabiegi lipofilingu polegają na odessaniu tłuszczu (liposukcji) i podawaniu komórek tłuszczowych w miejsca potrzebujące wypełnienia na twarzy, takie np. jak głębokie zmarszczki, dolina łez, zapadnięte policzki, skronie, okolice przeduszne. Zabieg ten nazywamy lipofilngiem. Nazwa jest połączeniem dwóch wyrazów:

filling czyli wypełnianie od fillera

lipo tkanka tłuszczowa

Największe zalety lipofilingu są scharakteryzowane poniżej.

1.      Czy przeszczep tłuszczu jest zabiegiem małoinwazyjnym, bezpiecznym i skutecznym?

Udoskonalenie metod przygotowania tłuszczu pozwala na sterylne i bez dostępu powietrza przefiltrowanie komórek tłuszczowych i macierzystych. W amerykańskim systemie Puregraft pobrany podczas niskociśnieniowej liposukcji tłuszcz jest filtrowany przez opatentowane membrany. Sprawia to, że komórki tłuszczowe nie są uszkodzone wirowaniem i co najważniejsze nie obumierają po ich podaniu do twarzy lub w inne miejsce biorcze. Po zastosowaniu systemu Puregraft nie obserwujemy obrzęków po zabiegach, jakie występowały po starych metodach przygotowywania tłuszczu. Rekonwalescencja z wyjątkiem siniaków, które można przykryć kamuflażem, nie jest potrzebna. Na drugi dzień można udać się do codziennych obowiązków.

2.      Jaką ilość tłuszczu pobieramy i wstrzykujemy?

Zwykle w porównaniu do kwasu hialuronowego dysponujemy większą ilością materiału do wypełniania zmarszczek. Możemy pozyskać większe ilości tłuszczu z brzucha i podać w większą ilość miejsc na twarzy w porównaniu z innymi wypełniaczami. Efekty zabiegu utrzymują się długo i w przypadku wypełniania wielu miejsc przeszczepy tłuszczu okazują się zabiegiem tańszym niż kwas hialuronowy.

3.      Czy w tłuszczu znajdują się komórki macierzyste?

Komórki macierzyste znajdują się pomiędzy komórkami tłuszczowymi, są odpowiedzialne za regenerację tkanek. Najwięcej komórek macierzystych znajduje się w szpiku i tłuszczu. Dzięki dużej ilości komórek macierzystych w tej tkance przy okazji wypełniania zmarszczek są one dostarczane do skóry i stymulują tam procesy wgojenia tłuszczu oraz produkcji kolagenu. Komórki macierzyste stanowią bezkonkurencyjną zaletę przeszczepu tłuszczu nad innymi wypełniaczami.

Niemniej kwas hialuronowy pozostaje złotym standardem w zabiegach medycyny estetycznej. Jest łatwiejszą i krótszą procedurą szczególnie dla lekarzy z małym doświadczeniem.

4.      Czy przeszczep tłuszczu można połączyć z liposukcją?

Podczas pozyskiwania tłuszczu możemy modelować sylwetkę. Można pobrać większą ilość tłuszczu inną, większą kaniulą w trakcie zabiegu liposukcji w celach odchudzenia.

5.      Czy tłuszcz możemy przeszczepiać, gdy występują przeciwwskazania do kwasu hialuronowego?

Tłuszcz to materiał własny i naturalny, który z zasady nie alergizuje. Dlatego przy obecności chorób nowotworowych, autoimmunologicznych i uczuleniu na kwas hialuronowy, zabieg przeszczepu tłuszczu staje się alternatywą do innych zabiegów medycyny estetycznej. 

 

Z kilkuletnich obserwacji efektów po przeszczepach tłuszczu mogę opisać kilku własnych pacjentów.

U naszej pierwszej pacjentki początkowo przeszczep tłuszczu traktowałam, jako zabieg wypełniający głębokie zmarszczki, zapadnięte policzki, dolinę łez. Stosowałam tłuszcz, jako materiał wypełniający do lipofilingu twarzy. Kiedy pierwsza pacjentka zgłosiła się do kontroli, aby przy okazji poddać się zabiegowi toksyny botulinowej na zmarszczkę lwią zauważyłam, że drobna siatka zmarszczek na policzkach praktyczne ustąpiła. Skóra stała się gładka, sprężysta. Przypominało to efekty jak po laserze frakcyjny CO2 stosowanym do resurfaceingu twarzy. Komórki macierzyste zawarte w tkance tłuszczowej odmłodziły skórę do tego stopnia, że jest ona nadal w dużo lepszej kondycji po kilku latach niż przed zabiegiem.

U innej pacjentki tłuszcz przyjął się zaledwie w około 50%. Jak się potem okazało pacjentka po zabiegu zachorowała na depresję. Paliła papierosy, właściwie nic nie jadła i dodatkowo straciła na wadze około 20 kg. Efekty zabiegu były niewystarczające. Aby przeszczep tłuszczu przyjął się należycie pacjenci powinni ograniczyć palenie papierosów oraz zdrowo się odżywiać.

 

 

 

Copyright © 2014 stronę zaprojektowała
agencja reklamowa soluma
statystyka statystyka kobieta elblÂąg