nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.
Nici 4D skuteczniejszy lifting twarzy i podbródka jak dotychczas

Najnowsze nici 4D inny wymiar liftingu bez siniaczków z lepszym podciągnieciem skóry.

Nici liftingujące PDO Silhouette Soft oraz Aptos znane są od kilkunastu lat na świecie. W Polsce podnoszenie opadniętych policzków zaczęto przeprowadzać od kilku lat. Początkowo były to nici bez haczyków, które tworzyły rusztowanie pod skórą. Siatka powstała dzięki nitkom, napinała skórę i zapobiegała jej obwisaniu. Nici bez haczyków bardzo dobrze sprawdzały się przy redukcji wiotkości skóry okolicy oczu, szyi i dekoltu. Niestety cięższa skóra policzków, aby ją podźwignąć do góry potrzebuje mechanicznego podciągnięcia. Służą temu nici z haczykami. Początkowo były to nici PDO 2D, obecnie stosujemy nici 4D. Nowe nitki kolagenowe first lift cechują się tym, że wypustki są obecne na całej długości nici oraz są ułożone ze wszystkich stron. Po wprowadzeniu nici pod skórę łatwo się ona zaczepia o tkanki, nie „ślizga się" oraz równomiernie unosi policzek i  kąciki ust.

Najczęstsze zastosowanie nici 4D first lift oraz nici Aptos to:

  • poprawa owalu twarzy
  • redukcja tzw."chomiczków " czyli opadniętego policzka
  • unoszenie padniętych kącików ust
  • korekta bruzd nosowo-wargowych
  • usztywnienie skóry
  • stworzenie rusztowania, zagęszczenie skóry policzków, aby nie opadały

Zabieg implantacji obecnie dostępnych nitek jest dużo mniej inwazyjny niż wcześniej. Same nitki są cienkie i wiotkie, przypominają wyglądem żyłki nylonowe, dlatego aby wprowadzić je pod skórę muszą być oparte na prowadnicach, które pokonują opór skóry. Nowe nici 4D są połączone z kaniulami, co znacznie zmniejsza ilość siniaków. Kaniula jest tępa i wślizguje się pod skórę. Nie kaleczy w ten sposób żył i tętnic.

Po nakłuciu igiełką wykonuje otwór w skórze jak przy pobieraniu krwi. Wtedy wprowadza się w te „dziurkę" nitki osadzone na kaniuli pojedynczo, każdą nitkę osobno w różne miejsca twarzy.

W czasie wkładania nitek wrażliwi pacjenci odczuwają rozpieranie i szarpnięcia, które trwają kilka sekund. Następnie po założeniu nici z haczykami przeprowadza się zabieg podciągania skóry. Nad haczykami, które oczywiście są głęboko i zaczepiają się pod skórą, powierzchnia policzka lub owalu lekko marszczy się i przesuwa do góry i tyłu w stronę skroni i za uszy. Można to porównać do naciągania firanki na taśmę marszczącą.

Jaki efekt uzyskujemy za pomocą nici?

Celem nici z haczykami jest zabranie namiaru skóry z dołu i przesunięcie jej do góry i boku, czyli za ucho. Często stajemy przed lustrem i palcami podciągamy policzki do góry, aby uzyskać efekt liftingu.

Skóra bardzo cienka, wiotka i odwodniona potrzebuje najpierw przygotowania do tego rodzaju podnoszenia. Z kolei skóra bardzo gruba, ciężka wymaga mocnych nici w dużej ilości, ponieważ cienkie nici nie zliftingują jej na długo, gdyż taka skóra ma tendencję do opadania w dół swoja ciężkością.

 

 

Copyright © 2014 stronę zaprojektowała
agencja reklamowa soluma
statystyka statystyka kobieta elblÂąg