nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.
Usuwanie znamion i włókniaków za pomocą lasera CO2

Usuwanie znamion oraz włókniaków również powiek za pomocą lasera CO2 dwutlenkowo węglowego.

 

Laserowe usuwanie znamion i włókniaków, brodawek i łagodnych zmian skórnych polega na precyzyjnym odparowaniu lub wycięciu znamienia za pomocą wiązki lasera. Jest to metoda bezdotykowa i bezkrwawa. Wiązka lasera CO2 ma powinowactwo do wody i w czasie spalania tkanki od razu dochodzi do koagulacji drobnych naczynek krwionośnych, dlatego nie występuje krwawienie, ponieważ krew zawiera wodę.

Laserowe usuwanie znamion nie wymaga zakładania szwów. Jest metodą prostą i szybką, bezbolesną – znieczulenie skóry przeprowadza się zastrzykiem lub kremem znieczulającym. Po odcięciu znamienia przekazujemy tkankę do badania pod mikroskopem tzn. badania histopatologicznego.

 

Przed każdym laserowym zabiegiem lekarz dermatolog powinien zmianę skórną obejrzeć dermatoskopem. Znamiona podejrzane, nowo powstałe i powiększające się wycinamy chirurgicznie z marginesem tkanek zdrowych.  Znamiona bez barwnika będące na skórze od wielu lat i niebudzące niepokoju pacjenta i lekarza podczas badania można usuwać laserowo, a po odcięciu ich przekazać również do badania histopatologicznego.  Laserowe usuwanie nie wymaga rozległego zabiegu jak wycięcie chirurgiczne.

 

Bezpośrednio po zabiegu…

 

W miejscu usuniętego znamienia tworzy się strupek, który odpada po kilku, kilkunastu dniach. Zależy to od wielkości strupka, czyli od rozległości i głębokości znamienia.

Strupków nie powinno się opalać i zrywać. Należy je myć i smarować kremami przyspieszającymi regenerację naskórka np. kremy z kolagenem, Cicalfate lub Terproline EGF. W przypadku, gdy skóra jest sucha natłuszczamy strupki Alantanem lub wazeliną.

Z czasem drobna różowa blizenka przybiera białawy kolor i jest praktycznie niewidzialna.

 

 

statystyka statystyka kobieta elblÂąg