nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.
Ultraformer technologia HIFU ujędrnianie skóry twarzy zogniskowanymi ultradźwiękami i modelowanie ciała

Ultraformer skuteczny zabieg ujędrniania i liftingowania skóry za pomocą wysokoenergetycznych zogniskowanych ultradźwięków zwanych inaczej HIFU.

Dostępne do tej pory ultradźwięki kojarzą się ze sprawdzonym urządzeniem pod nazwą Ulthera, które służy do ujędrniania skóry, zagęszczenia jej i liftingowania twarzy, szyi i dekoltu.  Jednakże ze względu na wysokie koszty terapii na rynku pojawiły się odpowiedniki tej maszyny takie jak Ultraformer III.

Zaletami technologii HIFU są:

  • efekty widoczne po jednym zabiegu
  • całkowity brak inwazyjności
  • możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok.

Ultradźwięki w medycynie są dla człowieka bardzo bezpieczne. Wykorzystuje się je do diagnostyki narządów wewnętrznych. Zogniskowane ultradźwięki pierwszy raz w terapii były wykorzystane do leczenia choroby nowotworowej. W tej chwili rozbija się nimi m.in. kamienie nerkowe. 

Co to jest HIFU - High Intensity Focused Ultrasound, czyli wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej? Jak działa Ultraformer?

 Energia ultradźwięków dostaje się do odpowiednich warstw skóry, tkanki podskórnej czy tłuszczowej. Dzięki skupieniu wiązki ultradźwięków mogą one wywołać w skórze reakcje zapalne i podgrzanie skóry w określonych punktach. Wysoka energia wnika i ogniskuje się tyko w niektórych miejscach i oszczędza okoliczne tkanki. To zapobiega rozpraszaniu energii na miejsca, które nie potrzebują terapii. Ultraterapia pobudza skórę do regeneracji i wytworzenia nowego kolagenu.

Reakcja skóry na zogniskowane ultradźwięki to produkcja nowego kolagenu. Zwiększona aktywność komórek skóry - fibroblastów powoduje wytworzenie nowego kolagenu w miejscu wniknięcia zogniskowanych fal. Kolagen stanowi rodzaj rusztowania w skórze podobnie jak rurki w namiocie. Dobrze rozstawiony stelaż namiotu powoduje, że materiał jest naciągnięty. Podobnie dzieje się ze skórą. Starzenie się skóry spowodowane jest m.in. brakiem nowych włókien kolagenowych i pofragmentowaniem starych. Po wytworzeniu nowych włókien kolagenowych skóra staje się jędrna, zagęszcza się i nie obwisa.

Jak przygotować się do zabiegu Ultraformerem?

Zabiegi na ciało.

Jeśli chodzi o zabiegi na ciało nie są wymagane szczególne przygotowania. Ważne jest aby skóra nie była odwodniona i przesuszona. Dlatego warto natłuszczać ją emolientami kilka dni przed zabiegiem. Jeśli u niektórych osób występuje zapalenie mieszków włosowych np. po goleniu, lepiej jest wyleczyć stany zapalne skóry.

Po zabiegu mogą pojawić się siniaczki na skórze, których nie powinno się opalać, ponieważ mogą spowodować wystąpienie przebarwień.

Zabiegi na twarzy.

Osoby, które potrzebują kompleksowego leczenia zmarszczek i wiotkości skóry twarz wymagają zwykle terapii łączącej kilka różnych metod usuwania procesów starzenia. Zaczynamy, więc od konsultacji z lekarzem dermatologiem estetycznym lub lekarzem medycyny estetycznej. Dlatego ważny jest plan odmładzania, czyli plan zabiegów w zależności od potrzeb i możliwości pacjenta, ale także od doświadczenia i wyposażenia gabinetu lekarskiego.

Do najbardziej skutecznych i najczęściej wykonywanych zabiegów zaliczamy:

  • ujędrnianie skóry:

 Laserem frakcyjnym wygładza powierzchnię skóry, głębokie, widoczne i drobne zmarszczki i Ultraformerem, który poprawia jędrność skóry, usuwa „chomiczki", drugi podbródek, napina skórę

  • wypełnianie ubytków objętości - fillery, w tym kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, własny tłuszcz, czyli lipofiling. Jest to wypełnianie policzków, doliny łez, skroni, głębokich zmarszczek
  • nawilżanie skóry mezoterapia i kwas hialuronowy: Skinbooster
  • toksyna botulinowa wygładzanie zmarszczek mimicznych
  • inne zabiegi biorewitalizujące w tym lasery nieablacyjne, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, witaminami i peptydami, nici, zabiegi kosmetyczne w tym pilingi i inne

 Co warto wykonać przed zabiegiem Ulraformerem?

 U osób z bardzo wiotką i alergiczną skórą zaleca się wykonanie mezoterapii igłowej, czyli nawilżenie. Wytwarzanie kolagenu i regeneracja skóry po Ultraformerze III będzie wówczas lepiej i efektywniej przebiegała. Bowiem skóra odwodniona może ulec nadmiernemu przesuszeniu pod wpływem wysokiej temperatury ultradźwięków.

Co lepiej przełożyć i wykonać po zabiegu ultradźwiękami HIFU?

Nie zaleca się podawania do policzków wypełniaczy, czyli fillerów z kwasem hialuronowym bezpośrednio przed ultraterapią, ponieważ ciepło ultradźwięków, podobnie jak lasera frakcyjnego może spowodować, że kwas hialuronowy ulegnie szybkiemu wchłonięciu. Dlatego redukcję zmarszczek Botoxem, kwasem hialuronowym na policzkach, w dolinie łez, wolumetrię najlepiej przeprowadzić około 4 tygodnie po zabiegu Ultraformerem.

Można natomiast zmarszczki usuwać hydroksyapatytem wapnia i nićmi, które nie są wrażliwe na wysokie temperatury ultradźwięków i efekty będą widoczne po Ultraformerze.

statystyka statystyka kobieta elblÂąg