nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.




Jaka jest różnica pomiędzy laserem frakcyjny, Thermage a Ultraformerem?

Ultraformer, Thermage, Pelleve i lasery frakcyjne służą do ujędniania skóry poprzez stymulację do produkcji nowego kolagenu oraz obkurczenie starych włókien kolagenowych. Niestety nie ma idealnego zabiegu, który zadowoliłby wszystkich pacjentów. Zależy to od stanu skóry, odpowiedzi organizmu i oczekiwań pacjenta. Nowoczesne nieinwazyjne zabiegi pozwalają na przesunięcie w czasie zabiegu liftingu operacyjnego o wiele lat lub czasem go zastępują.

Istnieją pewne różnice w skuteczności i wskazaniach do laserów frakcyjnych, Thermage, czyli fal radiowych i Ultraformerem.

Laser frakcyjny CO2 a Ultraformer -ultradźwięki

Terapię Ultraformerem można porównać do laserów frakcyjnych, które jednak działają w górnych partiach skóry, czyli płycej, a nie jak Ultraformer głębiej w skórze i w tkankach podskórnych w zależności od dobranego przetwornika. Lasery frakcyjne CO2 najczęściej stasujemy do wygładzania blizn, rozstępów, zmarszczek i jednocześnie do ujędrniania skóry twarzy, powiek, szyi, dekoltu. Terapia ta jest tańsza niż ultradźwięki, ale wymaga kilka dni gojenia pokrytej strupkami skóry oraz zaleca się powtarzanie zabiegów, co 6-12 miesięcy.

Przechodzące ultradźwięki nie pozostawiają na skórze żadnych śladów w przeciwieństwie do laserów frakcyjnych. Są, więc terapią nieinwazyjna. Wnikają one w określone warstwy skóry, na różnych głębokościach, podgrzewają ją i wywołuję reakcję skóry, która prowadzi do regeneracji. Efekty są długotrwałe już po 1 zabiegu.

Ultraformer versus fale radiowe np. Pelleve, Thermage

Działanie ujędrniające Ultraformera na skórę może przypominać zasadę Thermage, czyli termoliftingu za pomocą fal radiowych, radiofreqency, ale tylko w górnych partiach skóry. Przewagą Ultraformera nad Thermage jest mała lub minimalna bolesność zabiegu w porównaniu do Termażu. Głębokie przetworniki Ultraformera modelują dodatkowo tłuszcz i tkankę podskórną, wnikają głębiej. Doskonale przydatne jest to w redukcji w tzn. ” chomiczków”, nadmiernie otłuszczonych policzków i podbródka. W zależności od dobranej głowicy ultradźwięki również wnikają płytko na 1,5 mm, 3 mm, 4-4,5 mm, 6 oraz 9 mm w głąb skóry, a efekty widoczne są po jednym zabiegu, ale dopiero po 3-6 miesiącach. Thermage, Pelleve i inne zabiegi z radiofreqency RF działają podobnie jak lasery w skórze właściwej, czyli płycej niż Ultraformer.

Pacjenci z rozrusznikiem serca mogą mieć wykonane zabiegi ultheraterapii, a nie Thermage, Pelleve i innymi urządzeniami z falami radiowymi.

Ulthera jest na rynku od 2009, a Thermage od 2002 roku. Tylko Ulthera ma FDA potwierdzające skuteczność i bezpieczeństwo stosowania ultradźwięków. Amerykańscy chirurdzy plastyczni wypowiadają się, że Ulthera przynosi bardziej przewidywalne efekty niż fale radiowe, a dzięki dostępności ultrasonografu podczas terapii precyzyjnie i wybiórczo podgrzewa poszczególne obszary twarzy.

Jaka jest różnica pomiędzy Ultraformerem a innymi urządzeniami w gabinetach kosmetycznych z zastosowaniem ultradźwięków, ale niezogniskowanych?

1.      Skuteczność dzięki skupionej w określonym miejscu wiązce fal ultradźwiękowych. Według badań uważa się, że wystarczy 1 zabieg mocnym programem do uzyskania efektu, utrzymujący się przez 2 lata.

2.      Zabiegi na twarz powinien wykonywać lekarz, ponieważ nieprawidłowo przeprowadzony zabieg może skutkować podrażnieniem zakończeń nerwowych.

 

 

 

statystyka statystyka kobieta elblÂąg